• GENÇLİK VE HAYAT

  

GENÇLİK VE HAYAT
Köşe Yazarı: Cennet ÖZDEMİR Okunma: 111928 Tarih: ARŞİV

 

 Toplum  ağaccının    filizidir  gençlik. Tohumu içinde  gizleyen çiçek, çekirdeği özünde tutan

meyva  gibidir .Bakın   bu  hususta George mc  Donald “Gençliği  anlamadığımız an dünyadaki işimiz bitmiş demektir.”  Demek ki  gençlik anlaşılması  gereken  meçhul ,çözülmesi gereken, istikbal kapısıdır.

 

  Gençlik  nereye gidiyor ! Gençlimiz çok  çeşitli sorunlarla karşı karşıya bulunmaktadır. ..Gençlerin sorunlarını sadece gençlerin  sorunu olarak ele almak yanlıştır.Zira gençler bir millettin geleceğini oluşturur. Türk gençliğine  çok  güvenen ve bunu her fırsatta vurgulayan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,  cumhuriyeti  koruma  görevini gençlere vermiştir. .Algılama da ve sorunların  başında  eğitim sistemi ,bölgeler arası gelişmişlik  farkları, gelenekler, dini  algılama, demografik  yapı ve istihdam politikaları ideolojik saplantılar,eroin,içki,fuhuş vb…faktörler vardır.

      

            Hızlı  değişen  eğitim sistemi iş imkanları gençlerimizi bunalımlar ve deprosyonlar. yaratmaktadır. Oysa ki dünya da ve türkiye’de hızla ilerleyen bilim ve teklonoji yi daha güzel şekilde kullana biliriz  .Gençlerimizi spor ,geziler,eğitim programları vb…yaparak yön  vermek ve bu  şartları oluşturmak gerekiyor!  Çocukken anne ,babamızı yada öğretmenlerimizi örnek  alıyoruz. Her şeyi algılayan ve anlayan gençlerimiz günümüzde kimleri örnek almalı ? Benim örnek  aldığım  kişiler arasında  MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK,   Sakıp  sabancı ve kişiliği liderliği  çok  geniş düşünce sistemi  ve yaptıkları devrimlerle.  Günümüzde benim hayatımı  ve  kişiliğimi örnek alın ve  hayatınızda uygulayın diyecek kaç  kişi vardır ?

 

             Bütün  olumlu ve olumsuzluklara rağmen biz Türkiye’nin ışık ,enerji,hayat dolu gençleriyiz.Geleceğin  aydınlık ışıklarıyız her birimiz doğulusu  , batılısı, güneylisi,küzeylisi  ile  aydınlarıyız. Buna  yön  verecek siz milletvekilleri ,iş adamları  yapacağız konferans ve seminerler yatırım eğitim ve anlatacağınız  deneyimleriz . Gelecekteki  ufkumuz  birey olarak yarının sizleri olacaktır . Hayat dolu gençler olarak özgür düşünce sistemi ve özgür TÜRKİYE istiyoruz

Güncel Haberler Arşivi
Siyaset Haberleri Arşivi
Spor Haberleri Arşivi