•                          SİL BAŞTAN MI TARSUS?

  

SİL BAŞTAN MI TARSUS?
Köşe Yazarı: Ali Kemal KÖSEOĞLU Okunma: 18361 Tarih: 08.02.2019

Türkiye’nin yükselen tarihinde 17 senedir iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi bu süre içinde sürekli kendini yenileyen hizmet odaklı anlayışını sürdürmüştür. Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkması hedefinde çok yol kat etmiştir. Gerçekçi hedefler koyarak bir dava aşkıyla bu hedeflerin gerçekleştiğini görmek takım ruhunu pekiştirmiştir. Genel anlamda ortada mutlak bir başarıdan bahsetsek de başarısız olduğu noktalardan bahsetmek de boynumuzun borcudur. Ne yazık ki ülke geneline yayılmış bu güçlü takım ruhu bazı yerel sahalarda kendini gösterememiştir. İşte burada biz Tarsusluları ilgilendiren nokta da tam olarak bu. Takım ruhunun bir türlü oluşturulamadığı bir saha da ister kabul edin ister etmeyin ama Tarsus bu hep hissedilen ama dile getirilmeyen bir gerçekti.  

Tarsus’un bu olumsuz havasını dağıtacak bir gelişme yaşandı. Adalet ve Kalkınma Partisi Tarsus İlçe başkanlığına Sayın Nevzat Çetin atandı Neden böyle söylüyorum? Elbette ki müneccim değilim. Lakin bazen eldeki veriler öyle olacağını umduğunuz teorinizi destekler. Benim de böyle olacağını düşündüğüm bu teorinin en kilit verisi şu oldu ki Sayın Nevzat Çetin Tarsus belediye başkan aday adayı olduğunda kendisiyle Star Radyo Tv de yapmış olduğum programda herkesi mi kucaklayacağını hatta küskünleri kırgınları birleştirici olacağını 16 yılda görev yapmış Tarsus ilçe başkanlarını yönetim kurulu üyeliği yapmış insanların da görüşlerini alarak her kesimin oyuna talip olacağını  bizlerle paylaşmıştı

  

 Sayın Çetin Adalet ve Kalkınma partisinin bölgemizde Mersinde Cumhur ittifakı olması dolayısıyla Allah’ım işi ne bak güzel insan Nevzat Çetin bey belediye başkan adayı olamadı ama Türkiye geneline yayılmış olan güçlü ve dinamik takım ruhunun ilk kıvılcımını genel merkez tarafından Nevzat Çetin’in atanması ile gerçekleşmiş olduğunu herkes imin bir anda umutlandığını insanlarda gördüm daha önce köşemizde yer verdiğimiz Sayın Nevzat Çetin’in biyografisini okuyanlar Çetin’in ailesinden dolayı siyasetle iç içe büyüdüğü gerçeği de aslında onun ısınma turlarını da geçtiğinin kanıtıdır.

Şimdi her Ak partililerin beklediği 16 yıldır Tarsus da İlçe başkanlığı İlçe yönetim kurulu üyeliği belediye meclis üyeliği belediye başkan aday adaylığı yapmış mahalle komisyon başkanlığı yapan tüm partililere gönlünü açarak genel merkezin beklediği Tarsus seçmenin beklediği bir yönetim oluşturarak herkesin mutlu olmasıdır.

Bizlere düşen Adalet ve Kalkınma partisinin Tarsus İlçe başkanlığına atanan ve atandığı gibi farkını ortaya koyan taze kan Sayın Nevzat Çetin’e görevinde başarılar dilemek. Çünkü onun başarılı olması Tarsus’un başarılı olması demek Tarsus’a hizmet yağacak demek Tarsus’a iş demek Tarsus’a aş demek Adalet ve Kalkınma partisinin dinamik ruhunun Tarsus’a yansıması demek…

 

Siyaset Haberleri Arşivi